Артур и Барса се караат, Јувентус сака да искористи

Артур Мело и Барселона се во конфликт откако Бразилецот одби да се врати во клубот за мечевите од Лигата на шампионите, Јувентус сака да го искористи овој момент и порано од договореното да го добие Бразлецот. 

Артур Мело откако се договори со Јувентус не беше ставан во игра од страна на тренерот Кике Сетиен, поради тоа тој одби да биде дел од мечевите на Барса во Лигата на шампионите.
 
Тоа ги налути Каталонците кои му се заканија со казни.
 
Во моментов претставници на Артур и Барса преговараат за фудбалерот порано да биде ослободен од обврските.
 
Ситуацијата будно ја следи Јувентус кој посакува да го добие Артур порано од договореното. 
 
Според првичниот договор Артур во Јувентус треба да пристигне во септември, но италијанскиот шампион сега посакува тој да може да ги почне подготовките од почеток, од 24 август со сите останати играчи.

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе