Арсенал

Артета го продолжи договорот со Арсенал

Микел Артета стави потпис на нов договор со Арсенал, тој ќе остане тренер на првиот тим до крајот на сезоната 2024/25. 

„Со задоволство можеме да соопштиме дека Микел Артета потпиша нов договор со клубот“, стои во соопштението на Арсенал.
 
Шпанскиот стратег е среќен што продолжува да биде тренер на топчиите.
 
„Возбуден сум, благодарен, и навистина, навистина среќен“, вели Артета.
 
„Сакаме да го однесеме клубот на следно ниво и да бидеме конкурентни на најголемит клубови. За да го направиме тоа треба да играме во Лигата на шампионите. Треба да го развиваме тимот, да напредуваат нашите фудбалери, да напредуваме во сите сегменти, дополнително да се поврземе со фановите, атмосферата на Емирати да биде уште подобра“.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе