Премиерлига

Арсенал убедлив против Норич, Лестер поразен од Евертон (ВИДЕО)

Арсенал со 4-0 го победи Норич и запиша три важни бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите, Лестер има пад во формата после паузата, тие загубија на гостувањето кај Евертон со 2-1. 

Тимот на Артета полека влегува во форма, денеска одиграа одличен натпревар и дојдоа до убедлив триумф кој го предводеше Обамејанг.
 
Напаѓачот на Арсенал беше стрелец на два гола, имаше и асистенција за погодокот на Џака, точка на мечот стави Соареш.
 
На Лестер тешко му оди после паузата поради коронавирусот, вечерва загубија со 2-1 на гостувањето кај Евертон.
 
Домаќините по 16 минути игра веќе водеа со 2-0 со голови на Ришарлисон и Сигурдсон, на почетокот од вториот дел Ихеначо намали на 2-1. Лестер напаѓаше до крајот на мечот но не даде уште еден погодок.
 
До убедлив триумф дојде Њукасл кој со 4-1 победи на гостувањето кај Борнмут.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе