Премиерлига

Арсенал убедлив кај Шефилд јунајтед, Лаказет се разигра (ВИДЕО)

Арсенал со 3-0 победи на гостувањето кај Шефилд јунајтед, два гола на Александре Лаказет. 

Топчиите имаа убедлива претстава кај Шефилд јунајтед кој веќе одамна ги загуби шансите за опстанок во Премиерлигата.
 
Лаказет во 33. минута го отвори, а во 85. минута го затвори резултатот, во меѓувреме и Мартинели ја затресе мрежата на противникот.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе