Премиерлига

Арсенал тргна со победа над Кристал Палас во новата сезона (ВИДЕО)

Арсенал со победа од 2-0 на гостувањето кај Кристал Палас ја почна новата сезона во Премиерлигата, тимот на Микел Артета одигра одличен натпревар. 

Минатата сезона во април Арсенал беше поразен со 3-0 на гостувањето кај Кристал Палас, но тој натпревар не остави психолошка трага врз топчиите кои вечерва дојдоа до трите бода.
 
Арсенал имаше фуриозен старт на натпреварот, по неколку шанси, Зинченко во 20. минута асистираше до Мартинели кој погоди со глава за водство од 1-0.
 
Во првото полувреме Арсенал имаше тотална доминација на мечот, но во вториот дел Кристал Палас имаше свои шанси кои не ги искористи.
 
Победникот беше решен во 85. минута кога Сака биеше, а Геи си постигна автогол за конечни 2-0 за Арсенал.
 
Старт на сезоната каков што можеа само да посакаат навивачите на Арсенал.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе