Премиерлига

Арсенал со многу мака го победи Вест Хем (ВИДЕО)

Арсенал со 2-1 го победи Вест Хем во лондонскиот дуел, топчиите не блескаа, со гол во финишот дојдоа до втората победа во Премиерлигата оваа сезона. 

Вест Хем во најмала рака беше рамноправен противник на Арсенал, можеби и создаде повеќе можности, но на крајот топчиите ги освоија планираните три бода.
 
Натпреварот почна добро за Арсенал, во 25. минута по асистенција од Обамејанг, Лаказет со глава постигна гол за водство од 1-0.
 
Во текот на првиот дел во шеснаесетникот имаше очигледно играње со рака на Габриел, но нејасно е зошто судиите не покажаа пенал за Вест Хем.
 
Пред самиот крај на првото полувреме Антонио го изедначи резултатот на 1-1.
 
Во вториот дел Вест Хем имаше позрели шанси, Арсенал изгледаше како да нема идеја во нападот, но доволно беше само една добра акција за мечот да го решат во своја полза.
 
Во 86. минута Себаљос несебично асистираше до Нкетија кој погоди за победа на Арсенал од 2-1.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе