Премиерлига

Арсенал по пауза од девет натпревари се радува на победа (ВИДЕО)

Арсенал со пресврт во второто полувреме победи на гостувањето кај Вест Хем со 3-1. 

По пауза од девет натпревар Арсенал се радува на победа, топчиите имаа девет минутен блесок со кој славеа на гостувањето кај Вест Хем.
 
Натпреварот не тргна како што треба за Арсенал, Огбона погоди во 38. минута за водство на Вест Хем од 1-0.
 
Арсенал изедначи преку Мартинели во 60. минута, Пепе шест минути подоцна погоди за комплетен пресврт и водство на топчиите од 2-1. Во 69. минута Обамејанг ги постави конечните 3-1.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе