Арсенал по пауза од девет натпревари се радува на победа (ВИДЕО)

Арсенал со пресврт во второто полувреме победи на гостувањето кај Вест Хем со 3-1.

По пауза од девет натпревар Арсенал се радува на победа, топчиите имаа девет минутен блесок со кој славеа на гостувањето кај Вест Хем.

Натпреварот не тргна како што треба за Арсенал, Огбона погоди во 38. минута за водство на Вест Хем од 1-0.

Арсенал изедначи преку Мартинели во 60. минута, Пепе шест минути подоцна погоди за комплетен пресврт и водство на топчиите од 2-1. Во 69. минута Обамејанг ги постави конечните 3-1.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?