Премиерлига

Арсенал не успеа да го освои целиот плен од лондонскиот дуел против Кристал Палас (ВИДЕО)

Арсенал не успеа да ја продолжи победничката серија во Премиерлигата, одигра само 0-0 против Кристал Палас на свој терен. 

Арсенал и Кристал Палас одиграа лош меч, без посериозни шанси за гол кој заврши без победник 0-0.
 
По трите победи во серија во Премиерлигата, Арсенал можеа со нови три бода да дојдат чекор поблиску до врвот, но не успеаа, одиграа далеку од потребното ниво за да дојдат до триумф.
 
Како позитивен момент од овој натпревар можат да го извадат фактот што ова беше прв нивни натпревар оваа сезона во Премиерлигата без да примат гол.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе