Премиерлига

Арсенал му станува пациент на Жота, Ливерпул дојде на само бод до Сити! (ВИДЕО)

Ливерпул дојде на само еден бод до Манчестер Сити, вечерва „црвените" со головите на Жота и Фирмино стигнаа до триумф од 0-2 против Арсенал.

Трката за титулата во Премиерлигата е целосно отворена, Ливерпул со девет победи во низа ја намали предноста на Манчестер Сити на само бод.

Вечерва „црвените“ покажаа дека се во страшна форма на гостувањето кај Арсенал и триумфираа со 0-2.

Резултатот го отвори Жота во 54. минута, за Португалецот ова беше погодокот број 7 против Ливерпул на исто толку натпревари по преселбата во Ливерпул.

Трите бода ги осигура Фирмино, кој одлично се снајде по едно додавање на Робертсон во 62. минута.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе