Лига Куп

Арсенал му се реваншираше на Ливерпул за поразот во Премиерлигата, го исфрли од Лига Купот (ВИДЕО)

Арсенал по подобро изведување на пенали го победи Ливерпул и се пласира во следната рунда на Лига Купот. 

Јирген Клоп и Микел Артета настапија со комбинирани состави но доволно силни, за разлика од мечот во Премиерлигата овој пат Арсенал беше тој кој се радуваше на победата.
 
Во текот на 90. минути Ливерпул имаше повеќе шанси за гол кои не ги искористи, а казната стигна во пенал серијата.
 
За Ливерпул промашија Ориги и Вилсон, а погодија Милнер, Вајналдум, Минамино и Џонс, во составот на Арсенал не реализираше само Елнени, голови постигнаа Лаказет, Соареш, Мајтланд Најлс, Пепе и Вилок.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе