Ждрепка Карабао Куп

Арсенал ќе има нова тешка задача, го доби Манчестер Сити во четвртфиналето од Лига Купот

Арсенал кој го елиминираше Ливерпул, во четвртфиналето од Карабао Купот ќе се сретне со Манчестер Сити, Евертон ќе игра со Манчестер јунајтед.

Вечерва беше извлечена ждрепката за четвртфиналните дуели од Карабао Купот, два дуели се посебно интересни.

Арсенал кој го елиминираше Ливерпул, за следен противник го доби Манчестер Сити.

Супер интересно ќе биде и на Гудион Парк каде што Евертон ќе го пречека Манчестер јунајтед.

Тотнем ќе му гостува на Стоук, а Њукасл оди кај Брентфорд.

Карабао куп четвртфинале:

Стоук - Тотнем

Брентфорд - Њукасл

Арсенал - Манчестер Сити

Евертон - Манчестер јунајтед

Натпреварите се играат на 22/23 декември. 

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе