Премиерлига

Арсенал им се врати победите, Њукасл падна на Емирати (ВИДЕО)

По поразот од Ливерпул, Арсенал им се врати на победите и на атакот кон топ четири позициите, овојпат топчиите го совладаа Њукасл со 2-0. 

Арсенал беше подобар во текот на целиот меч, Њукасл повремено се обидуваше да го загрози одлучниот Рамсдејл.
 
Отпорот на гостите беше срушен во 56. минута кога Сака погоди за водство од 1-0.
 
Десет минути подоцна Мартинели реализираше за 2-0, што беше и конечен резултат на мечот.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе