Македонскиот голман оди во трета лига

Арсенал го пријави Илиев на листата за ЛЕ па го прати на позајмица во Шрусбери

Македонскиот голман, Дејан Илиев оди на позајмица во тимот од англиската Лига 1, Шрусбери Таун. 

Арсенал денеска го објави списокот на играчи за Лига Европа, а на него се најде нашиот Дејан Илиев, сепак малку подоцна стигнува информацијата дека тој оди на позајмица во третолигашот Шрусбери.
 
„Многу сум среќен што потпишав позајмица со Шрусбери Таун, гледам напред во новата сезона која е во ек“, вели Илиев.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе