Премиерлига

Арсенал го победи Вест Бромвич кој и официјално испадна од Премиерлигата (ВИДЕО)

Арсенал со 3-1 го победи тимот на ВБА кој по овој пораз и официјално испадна од Премиерлигата. 

Арсенал дојде до трите бода против ВБА за кој беше само прашање на време кога ќе го завери патот кон Чемпионшип.
 
По една добра акција, Смит Роу во 29. минута поведе за водство на Арсенал од 1-0, а шест минути подоцна Пепе постигна убав гол за 2-0.
 
Во 67. минута Переира намали на 2-1, а конечните 3-1 ги постави Вилијан во 90. минута.

Претходно Евертон со гол на Калверт Луин го победи Вест Хем и го откажа од трката за место во Лигата на шампионите.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе