Арсенал го победи и Вулвс, тимот на Артета влегува во победничка серија (ВИДЕО)

Арсенал со 2-0 победи на гостувањето кај Вулверхемптон и го забележа четвртиот триумф по ред, трет во Премиерлигата.

Арсенал дојде до трите бода од гостувањето кај Вулвс откако славеше со 2-0 со по еден погодок во секое полувреме.

Резултатот беше отворен во 43. минута кога Сака со прекрасен удар му донесе водство на Арсенал од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Лаказет со погодок во финишот од мечот.

Со овој триумф Арсенал ги одржа надежите за пласман во топ четири иако конкуренцијата е голема.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.