Капитенот не е пример за другите

Арсенал е разочаран од Кошчиелни, капитенот одбил да патува на подготовките во САД

Арсенал е разочаран од односот на капитенот Лорен Кошчиелни кој одби да патува на подготвителната турнеја во САД со остатокот од тимот.

Се очекуваше дека Французинот ќе биде дел од составот на Арсенал кој денеска отпатува во САД, но 33-годишниот фудбалер остана во Лондон да ги бојкотира подготовките.

Причината е тоа што сака да се врати во Франција и побарал од Арсенал да го ослободи од договорот кој му истекува за една година.

„Лорен Кошчиелни одби да патува на подготвителната турнеја во САД. Многу сме разочарани со однесувањето на Лорен кое е против нашите јасни инструкции. Се надеваме дека ќе најдеме решение за оваа ситуација и засега нема да даваме дополнителни коментари“, стои во соопштението на Арсенал.

Кошчиелни во Арсенал пристигна во 2010 година, оттогаш има 255 настапи за клубот и постигнато 22 голови.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе