Вакво нешто не се гледа секој ден

Арсенал даде гол додека Де Хеа лежеше, чуден гол на Олд Трафорд (ВИДЕО)

Арсенал поведе во дербито со Манчестер јунајтед благодарение на еден чуден гол на Смит Роу. 

Де Хеа се жалеше на повреда, лежеше на гол линијата кога топката помина во неговата мрежа.
 
ВАР ја прегледуваше снимката, но немаше причина да го поништи голот бидејќи судирот на Де Хеа беше со свој соиграч.
 

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе