Играчите на Барселона блескаа

Аргентина и Уругвај одиграа реми, Меси и Суарез беа главни ѕвезди (ВИДЕО)

По победата над Бразил, Аргентина одигра 2-2 против Уругвај во пријателски натпревар, Меси спасуваше од пораз во последните моменти од мечот, тој и Суарез имаа најзабележителен учинок. 

Ѕвездите на Барселона, Меси и Суарез постигнаа по еден гол и една асистенција во мечот меѓу Аргентина и Уругвај кој заврши 2-2.
 
Уругвај поведе со гол на Кавани во 34. минута по додавање од Суарез, Аргентина изедначи преку Агуеро кој погоди по асистенција од Меси во 63. минута.
 
Само пет минути подоцна Луис Суарез со прекрасен погодок од слободен удар го врати водството на Уругвај, овој пат од 2-1.
 
Но, Меси погоди пенал во 92. минута за конечни 2-2.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе