Играчите на Барселона блескаа

Аргентина и Уругвај одиграа реми, Меси и Суарез беа главни ѕвезди (ВИДЕО)

По победата над Бразил, Аргентина одигра 2-2 против Уругвај во пријателски натпревар, Меси спасуваше од пораз во последните моменти од мечот, тој и Суарез имаа најзабележителен учинок. 

Ѕвездите на Барселона, Меси и Суарез постигнаа по еден гол и една асистенција во мечот меѓу Аргентина и Уругвај кој заврши 2-2.
 
Уругвај поведе со гол на Кавани во 34. минута по додавање од Суарез, Аргентина изедначи преку Агуеро кој погоди по асистенција од Меси во 63. минута.
 
Само пет минути подоцна Луис Суарез со прекрасен погодок од слободен удар го врати водството на Уругвај, овој пат од 2-1.
 
Но, Меси погоди пенал во 92. минута за конечни 2-2.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе