Серија А

Анте Ребиќ повторно му донесе победа на Милан (ВИДEO)

Со гол на Анте Ребиќ, Милан со 1-0 победи на гостувањето кај Бреша и дојде до третиот триумф по ред во Серија А. 

Милан влезе во серија победи во најдобрата италијанска лига откако денеска обезбеди гостинска победа и над Бреша.
 
И овој пат херојот на росонерите е Анте Ребиќ. Тој најдобро се снајде во една мешаница во шеснаесетникот на Бреша и погоди во 71. минута за нови три бода.
 
Со оваа победа Милан се искачи на шестата позиција на табелата.
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе