Младиот напаѓач на Барса никако да види светло на крајот од тунелот

Ансу Фати со солзи во очите: Нова повреда и нова долга пауза

Ансу Фати никако да види светло на крајот од тунелот, младиот напѓач на Барселона синоќа одново се повреди и го чека пауза од четири до шест недели.

Ансу Фати со солзи во очите го напушти теренот на синоќешниот дуел против Атлетик Билбао во Копа дел Реј. Напаѓачот влезе во игра во 61. минута, но на стартот од првото продолжение доживеа нов пех и мораше да излезе.

Одново настрада бутниот мускул на левата нога, повреда која ја заработи и во ноември месец и поради која два месеци беше надвор од стројот.

Новите тестови ќе покажат колку е сериозна новата повреда, според пишувањата на медиумите од Шпанија, го чека пауза од најмалку еден месец, а големи се шансите одново да биде два месеци надвор од стројот.

Проблемите за младото момче започнаа во ноември 2020, кога го повреди левото колено, односно менискусот, работите се ископлицираа, мораше да направи неколку операции и повеќе од 10 месеци беше во аут.

 

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе