Веднаш тргнаа од центар но Чакир ги врати назад

Англија како мал тим, сакаше да изедначи додека Хрватите се радуваа на голот на Манџукиќ (ВИДЕО)

Избраниците на Герет Саутгејт немаа идеа како да се справат со „Коцкастите“, се обидоа со финта веднаш да изедначат па додека Хрватите се радуваа на голот на Марио Манџукиќ тие веднаш тргнаа од центар по 2-2

„Трите Лава“ не одиграа ништо во второто полувреме и продолженијата, па за ваквиот пристап беа казнети во 109. минута кога Марио Манџукиќ ја искористи заспаноста на одбраната на Англија и погоди за 2-1.

И додека сите Хрвати славеа покрај гол-аут линијата, Англија се обиде да искористи „дупка“ во правилата и со финта да стигне до изедначување, но судијата не им дозволи да тргнат од центар додека „Коцкастите“ се радуваа на водството надвор од теренот.

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

Mоменталната правна поставеност на урбанистичкото планирање не обезбедува соодветна судска заштита на граѓаните.

А кои се играчите на игрите на среќа? Во огромен број тоа се токму оние лица со просечни примања и пензионери