Македонија на Европско првенство

Ангеловски: Среќни сме што го обединивме народот, ние во репрезентацијата пет години живеевме обединети

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски е среќен поради големиот успех кој го направија неговите фудбалери. 

На пречекот по влегувањето во Македонија, селекторот Игор Ангеловски даде изјава за големиот успех на фудбалската репрезентација. Тој вели дека селекцијата пет години живее обединета без разлика на етничка и верска припадност, среќен е што пласманот на ЕП го обединува и народот.
 
„Среќни сме што успеавме да го обединиме народот, затоа што ние во репрезентацијата така живеевме пет години, без разлика на етничка, верска и било каква друга припадност, бевме едно големо семејство и сето тоа ни донесе успех, пласман на Европско првенство. Среќен сум што работам со вакви фудбалери и се надевам дека Македонија ќе се радува на уште вакви успеси“, рече Ангеловски.
 

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе