Квалификации за ЕП 2020

Ангеловски со моќна порака по ремито со Словенија: Не постои сила која може ова да го сруши!

Македонија синоќа одигра 1-1 на гостувањето кај Словенија, македонските фудбалери одиграа уште еден одличен меч и немаше да биде незаслужено доколку го собравме и целиот плен од Љубљана.

Македонската репрезентација имаше уште еден одличен настап, одигравме реми со Словенија и по првите две кола имаме четири бода.
 
Утринава селекторот Ангеловски на својот фејсбук профил излезе со моќна порака: Не постои сила што ова може да го сруши! Дечки во благодарам за секој поминат момент со вас. Благодарност до нашите браќа во Љубљана. Македонија, фамилија!
 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе