Квалификации за ЕП 2020

Ангеловски со моќна порака по ремито со Словенија: Не постои сила која може ова да го сруши!

Македонија синоќа одигра 1-1 на гостувањето кај Словенија, македонските фудбалери одиграа уште еден одличен меч и немаше да биде незаслужено доколку го собравме и целиот плен од Љубљана.

Македонската репрезентација имаше уште еден одличен настап, одигравме реми со Словенија и по првите две кола имаме четири бода.
 
Утринава селекторот Ангеловски на својот фејсбук профил излезе со моќна порака: Не постои сила што ова може да го сруши! Дечки во благодарам за секој поминат момент со вас. Благодарност до нашите браќа во Љубљана. Македонија, фамилија!
 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе