Квалификации за ЕП 2020

Ангеловски: Пресуди иксуството на Полска, следните два меча ќе ни бидат подготовка за Лигата на нации

Македонија го загуби натпреварот против Полска, а со тоа исчезнаа и шансите за пласман на Европското првенство преку квалификациите. 

Македонија со 2-0 доживеа пораз на гостувањето кај Полска, а победата на Австрија во Словенија значеше и крај на шансите за настап на ЕП преку квалификациите. Останува тоа да го направиме преку Лигата на нации.
 
„Честитки за Полска. Немам забелешки за моите фудбалери, се боревме до крај, но пресуди искуството и квалитетот на Полска. Тие заслужено победија. Имаме уште два меча од квалификациите, дуелите со Австрија и Израел ќе ни бидат подготовка за полуфиналето во Лигата на нации“, изјави селекторот Ангеловски по натпреварот.
 
Фото: ФФМ

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе