Лига на нации

Ангеловски: Ја остваривме целта, победивме, тоа е најважно

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски вели дека неговите избраници може да играат и подобро, но најважно е што Македонија дојде до трите бода.

Македонија со 2-0 победи на гостувањето кај Лихтенштај и дојде на чекор до пласман во полуфиналето во лига Д од Лигата на нации.
 
„Ја остваривме целта. Можевме да одиграме и многу подобро, но најважни се бодовите. За жал останавме без Адеми кој беше планиран да го почне мечот. Тој имаше тахикардија, не спиеше цела вечер, па поради здравствени прични заедно со лекарскиот тим решивме да не настапи. Откако Барди го даде голот ни беше полесно. Жал ми е за повредата на Спировски, но се надевам дека не е сериозна, сепак треба да ги почекаме прегледите“, изјави Ангеловски по мечот.

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници... 

повеќе

Како може да се надминат исклучивите и националистички толкувања на минатото: што работат комисиите?

повеќе