Објавен списокот за дуелите со Словенија и Полска

Ангеловски го врати Тошевски во репрезентацијата, повик доби и повредениот Барди

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот за дуелите со Словенија и Полска во квалификациите за ЕВРО 2020, Кристијан Тошевски се враќа во репрезентацијата а повик доби и повредениот Енис Барди.

Пред Македонија се две клучни пресметки кои можат драстично да ни ги зголемат шансите за првите две места во групата или да не отпишат од битката за врвот. На 10. октомври во Скопје се среќаваме со Словенија, а потоа на 13. октомври гостуваме кај Полска.

Игор Ангеловски попладнево го соопшти списокот и не направи големи промени во составот. Во репрезентацијата се враќа Кристијан Тошевски од Вардар, а повик доби и повредениот Енис Барди, кој е под голем знак прашалник. На листата се најде и Стефан Ристовски од Спортинг, кој со месеци беше надвор од стројот и дури минатата недела почна да тренира со полна пареа.

Дарко Велковски отпадна од комбинација поради повреда, Егзон Бејтулаи нема да може да игра против Словенија поради картони, а од претходниот собир, единствено ќе го нема Кире Маркоски.

Македонија во НАТО е заслуга на сите политички партии од  осамостојувањето на земјата, а не само ДУИ.

повеќе

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе