Големиот талент и дефинитивно нема да игра за нашата репрезентација

Ангеловски: Го викнав Кулушевски да игра за Македонија, но тој ја одбира Шведска

Селекторот Игор Ангеловски вели дека пред еден месец повторно имал разговор со играчот на Парма, Дејан Кулушевски, но младиот фудбалер ставил јасно дознаење дека нема да игра за Македонија. 

Фудбалерот од Шведска со македонско потекло, Дејан Кулушевски одлично ја почна сезоната во Парма па повторно стана интересен за нашата јавност.
 
Тој има настапи за Македонија во младинските категории, но подоцна одлучи да настапува за Шведска. За сениорската селекција на Швеѓаните се уште нема настап, поради тоа селекторот Ангеловски уште еднаш го контактирал, но играчот бил дециден дека не сака да игра за нашата репрезентација.
 
„Имавме состанок пред три години во Охрид, тогаш му понудив да игра за Македонија, но одговорот беше дека сака да игра за Шведска. Пред еден месец повторно имавме разговор, му реков дека сакам да го викнам. Но неговиот избор е да игра за Шведска. Сакам да и соопштам на јавноста дека тоа е вистината, Кулушевски не игра за Македонија затоа што сака да игра за Шведска“, изјави Ангеловски.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе