За дел од успехот и тој е заслужен

Ангеловски го честиташе големиот успех: Повторно ја направивте Македонија горда

Поранешниот селектор на Македонија, Игор Ангеловски го честиташе пласманот во баражот на македонските фудбалери.

Иако повеќе не е селектор на Македонија, Игор Ангеловски исто така има заслуги за големиот успех. Тој ја предводеше репрезентацијата на стартот на овие квалификации во кои се случи и победата над Германија.

„Честитки за пласманот во бараж натпреварите за СП во Катар 2022. Повторно ја направивте Македонија горда, секоја чест“, напиша Ангеловски на социјалните мрежи.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе