Се огласи и тренерот

Анчелоти со една реченица се збогува од Наполи

Карло Анчелоти има само убави зборови за неговиот престој во Наполи, се што имаше да каже стави во една реченица. 

Доцна синоќа Карло Анчелоти доби отказ од позицијата тренер во Наполи. Во текот на денешниот ден многу од фудбалерите преку социјалните мрежи се збогуваа со тренерот, меѓу нив и нашиот Елмас.
 
Сега и Карло ја имаше првата изјава откако му заврши работата во Наполи. Тој преку својот твитер профил му се заблагодари на клубот.
 
„Би сакал лично да му се заблагодарам на клубот, вработените, моите фудбалери, мојот стручен штаб и на претседателот за можноста да го доживеам ова незаборавно искуство во прекрасен град каков што е Неапол“, напиша Карло Анчелоти.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе