Лига на шампиони

Анчелоти: Моите момци не го губат умот кога работите се тешки

Карло Анчелоти не е задоволен што неговиот тим прими четири голови, но е среќен со менталитетот на неговите фудбалери кои се враќаа во тешки моменти.

Реал Мадрид го загуби првиот дуел со Манчестер Сити, трипати губеа со два разлика, на крајот загубија со 4-3.

„Како фудбалски фан, ова беше фантастичен натпревар. Но како тренер на Реал Мадрид, треба да разгледам, примивме рано два гола. Но на Бернабеу носиме три голови. Се надевам дека ќе одиме во финале“, вели Анчелоти.

„Овие фудбалери не го губат умот кога работите се тешки. Првите 20 минути беа навистина тешки, но потоа полека, полека се вративме во натпреварот и си ги одржавме шансите за понатаму“.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе