Серија А

Американци ја купија Џенова, Пандев има нови газди

Американската инветициска компанија од Мајами, 777 Партнерс“ купи 99,9 проценти од акциите на Џенова. 

Џенова има нов сопственик, Ерик Прециоси е минато, тој постигна договор за продажба на клубот на американска компанија.
 
Инвестициската компанија „777 Партнерс“ откупи 99,9 проценти од акциите на Џенова  стана нов сопственик на клубот.
 
Веќе поранешниот сопственик Енрико Прециоси ќе остане во бордот на директори, а и Извршниот директор на клубот, Алесандро Зарбони ќе продолжи да ги менаџира работите.
 

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе