Ќе биде подготвен за натпреварите со Полска и Австрија

Алиоски тренира како Роки Балбоа, повредата е минато! (ВИДЕО)

Повредата е минато за Езгјан Алиоски, тој ќе настапи за Македонија против Полска и Австрија.

Алиоски ги пропушти последните натпревари на Лидс од сезоната, но според постот на „Твитер“ тој е подготвен за игра.
 
Работи во полна пареа во Лидс, тренира и бокс со цел да ја врати силат. Тој треба да биде еден од клучните фудбалери на Македонија во квалификациските мечеви против Полска и Австрија.

(Реакција на колумната на Наум Кајчев, „За Гологанови и нашата заедничка историја“, 15 септември 2019, МКД.мк)

повеќе

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе