Лидс

Алиоски со гол ја почна новата година (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езгјан Алиоски новата година ја стартуваше со гол за Лидс, но за жал неговиот тим беше поразен на гостувањето кај Нотингем Форест.

Убаво почна новата година за Алиоски, македонскиот фудбалер постигна гол на мечот меѓу Нотингем Форест и Лидс кој заврши со победа за домаќините од 4-2.
 
Алиоски постигна гол во 64. минута за водство на неговиот тим од 2-1. Но подоцна Лидс кој играше со фудбалер помалку од 42. минута поради црвен картон, прими уште три гол и доживеа пораз.
 
И покрај поразот, по 26 одиграни кола Лидс е прв на табелата во Чемпионшип со 51 бод, два повеќе од Норичи четири од Шефилд јунајтед.
 

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе

Неопходно е да се надминат бариерите кои во моментов се присутни во регулаторната, политичката, финансиската и пазарната рамка и кои го кочат напредокот кон обновливите извори на енергија.

повеќе