Алиоски со емотивна порака се збогува со навивачите на Лидс (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски се збогува со фановите на Лидс, а тоа значи дека веројатно наскоро и официјално ќе биде соопштено името на неговиот нов клуб. 

Алиоски одлучи да ја одбие понудата за нов договор со Лидс и да отиде во клуб кој ќе му даде повеќе пари.
 
Галатасарај дефинитивно отпадна, се шпекулира дека истото може да му се случи и со Ал Ахли, но се уште постои можност за трансфер во клубот од Саудиска Арабија.
 
Денеска Алиоски им кажа збогум на фановите на Лидс, им рече дека секогаш ќе останат во неговото срце, никогаш нема да ги заборави и ќе ги гледа сите натпревари на клубот во Премиерлигата.

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе

Ако денес направиме една историска книжевна паралела, драмското дело на Стефановски ќе го квалификуваме како антологиски бисер, кого и сегашните и идните генерации ќе го чуваат како неодминлив столб на целокупната македонска драмска литература.

повеќе