Добро ги насмеа сите

Алиоски се спречка со Мекнил, реакцијата на Македонецот е хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски имаше вербален дуел со Двајт Мекнил на дуелот помеѓу Лидс и Барнли, Македонецот направи реакција со која стана хит на социјаните мрежи.

Лидс денеска со убедливи 0-4 славеше над Барнли, Езгјан Алиоски со асистенција даде допринос во убедливата победа, но Македонецот е во центарот на вниманието поради еден потег во финишот од мечот.

Откако популарниот Џани остана да лежи на тревата по еден старт, Двајт Мекнил му пријде и му дофрли нешто. Езгјан Алиоски не остана покус, па кога стана направи гест со кој стана хит на социјалните мрежи.

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе

Ако денес направиме една историска книжевна паралела, драмското дело на Стефановски ќе го квалификуваме како антологиски бисер, кого и сегашните и идните генерации ќе го чуваат како неодминлив столб на целокупната македонска драмска литература.

повеќе

За првпат во историјата на албанската демократија, една иста партија ќе биде на чело на земјата три последователни мандати. 

повеќе