Можеби ова беа солзи за збогум

Алиоски се расплака по последниот домашен меч на Ал Ахли (ВИДЕО)

Се очекува Алиоски да го напушти Ал Ахли ова лето, а неговата реакција по последниот домашен меч на тимот, укажува дека таквите информација изгледа се вистинити.

Ал Ахли загуби со 3-1 на свој терен од Ал Раед и е блиску до испаѓање во втората лига. За Алиовски тоа можеби беше и последен меч пред навивачите. До крајот на сезоната имаат уште едно коло, но тој натпревар го играат на гостински терен.
 
Алиоски се очекува да замине од Ал Ахли и да се пресели во Трабзонспор. А неговите емоции дополнително даваат тежина на таквите информации.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе