Тимот на нашиот играч маршира кон Премиерлигата

Алиоски одигра цел меч, Лидс дојде до важна победа кај Блекбурн

Алиоски ги одигра сите 90 минути за Лидс на гостувањето кај Блекбурн, неговиот тим победи со 3-1. 

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски за прв пат беше стартер по рестартот на сезоната. Нашиот фудбалер го одигра целиот меч.
 
Лидс со голови на Бамфорд, Филипс и Клич дојде до победа од 3-1 со која се зацврсти на првото место на табелата.
 
До крајот на сезоната имаат уште пет кола, моментално имаат шест бода пред третопласираниот Брентфорд, и четири пред ВБА кои имаат и меч помалку.
 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе