Нов погодок на нашиот фудбалер

Алиоски му даде прекрасен гол на Хадерсфилд (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски постигна одличен гол со шут надвор од шеснаесет метри на мечот против Хадерсфилд. 

По пет минути игра во второто полувреме на гостувањето кај Хадерсфилд, Алиоски му донесе водство на Лидс.
 
По еден корнер, топката дојде до нашиот репрезентативец кој со волеј шут ја смести во мрежата на домашниот голман.
Leeds 1-0 Huddersfield alioski 50’ great goal from r/soccer

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе