Нов погодок на нашиот фудбалер

Алиоски му даде прекрасен гол на Хадерсфилд (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски постигна одличен гол со шут надвор од шеснаесет метри на мечот против Хадерсфилд. 

По пет минути игра во второто полувреме на гостувањето кај Хадерсфилд, Алиоски му донесе водство на Лидс.
 
По еден корнер, топката дојде до нашиот репрезентативец кој со волеј шут ја смести во мрежата на домашниот голман.
Leeds 1-0 Huddersfield alioski 50’ great goal from r/soccer

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе