Премиерлига

Алиоски беше стартер на Стемфорд Бриџ, Челси со пресврт го победи Лидс (ВИДЕО)

Челси со пресврт дојде до победа против Лидс од 3-1 и се искачи на врвот во Премиерлигата, Езгјан Алиоски беше стартер на мечот и настапи 70 минути на Стемфорд Бриџ. 

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски стартуваше на уште еден меч во Премиерлигата, овој пат на Стемфорд Бриџ протиц Челси, тој одигра до 70 минута кога беше заменет со Родриго.
 
Лидс против фаворит почна како од соништата, поведе со гол на Бамфорд уште во четвртата минута од натпреварот.
 
Челси по неколку промашени шанси, особено една на Вернер, изедначи со гол на Жиру во 27. минута од мечот.
 
По 15 минути игра во второто полувреме Зума реализираше со глава за комплетен пресврт и водство на Челси од 2-1.
 
Пред самиот судиски свиреж, по една контра, Вернер асистираше до Пулишиќ кој постигна гол за конечни 3-1.
 
Челси сега е лидер на табелата со 22 бода, но утре може да биде симнат од тоа место ако Тотнем или Ливерпул победат во своите натпревари.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе