Уште еден добар настап на нашиот фудбалер

Алиоски асистент во реми на Лидс против Лутон (ВИДЕО)

Лидс како лидер одигра само 1-1 против Лутон кој е последен на табелата во Чемпионшип, Езгјан Алиоски беше асистент на погодокот за домаќините. 

Лидс цело време напаѓаше, но само еднаш успеа да ја затресе мрежата на Лутон. Гостите поведоа по пет минути игра во второто полувреме, Лидс изедначи во 63. минута со гол на Далас.
 
Алиоски почна од клупата, во игра влезе од почетокот на второто полувреме и имаше одлична асистенција при погодокот на својот тим.
 
Лидс останува лидер на табелата на шест кола до крајот, но пропушти да ја зголеми предноста на врвот.
 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе