ЕВРО 2020

Алиоски: Арнаутовиќ дојде во соблекувалната и ми се извини

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски открива дека по натпреварот Марко Арнаутовиќ му се извинил и во соблекувалната. 

Инцидентот кој го предизвика Арнаутовиќ по постигнатиот гол е во центарот на вниманието. Австриецот може да добие и казна поради тоа.
 
Тој го пцуеше Алиоски, но брзо сфати дека направи грешка која скапо може да го чини. По мечот двајцата беа фатени од камерите како разговараат, а нашиот фудбалер вели дека Арнаутовиќ му се извинил и во соблекувалната.
 
„Не можев да го слушнам што викаше бидејќи публиката славеше во тој момент. По натпреварот зборувавме и се смиривме. По мечот дојде во нашата соблекувална, ми подаде рака и ми се извини. Арнаутовиќ дојде како пријател, зборувавме на германски и се разбравме на крајот“, вели Алиоски.
 
Во меѓувреме ФФМ официјално побара од УЕФА, Арнаутовиќ најстрого да биде казнет за неговиот испад.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе