Интер го потврди трансферот

Алексис Санчез стави потпис на договор со Интер до 2023

Интер и официјално го потврди ангажманот на Алексис Санчез кој стави потпис со нероазурите до јуни 2023 година. 

Синоќа и Мората и Солшер потврдија дека трансферот на Санчез во Интер е завршена работа, денеска клубот и официјално го потврди тоа.
 
„Интер соопштува дека Алексис Санчез потпиша перманентен договор како слободен играч. Договорот на Чилеанецот е со трајност до 30 јуни 2023 година“, стои во соопштението на Интер.
 
Санчез и Манчестер јунајтед спогодбено го раскинаа договорот. Англискиот клуб се одлучи да го пушти Чилеанецот дури и беспари бидејќи имаа огромни трошоци кон него за плата.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе