„Ѓаволите“ ќе му плаќаат голем дел од платата додека е на позајмица во Милано

Алексис Санчез ќе биде третиот најплатен фудбалер во Манчестер јунајтед а ќе го носи дресот на Интер

Алексис Санчез ќе биде еден од најплатените фудбалери на Олд Трафорд и покрај тоа што нема да го носи дресот на Манчестер јунајтед и до крајот на сезоната ќе настапува како позајмен играч во Интер.

Голем број на извори уште доцна синоќа пренесоа дека Интер и Манчестер јунајтед си подале рака за преселба на Алексис Санчез на „Џузепе Меаца“. Офанзивниот фудбалер 10 месеци ќе биде на позајмица во Милано. „Нероаѕурите“ нема да добијат опција во целост да го купат Чилеанецот и следното лето двата клуба ќе имаат нова средба за да ја одлучат иднината на играчот.

Како што пишува Гардијан, Интер се сложил да плаќа 175.000 фунти неделно од платата на Алексис Санчез, кој има основни примања од 390.000 фунти неделно. Тоа значи едка „ѓаволите“ ќе треба да одвојат 215.000 фунти неделно за играч кој нема да настапува за нив.

Со други зборови, Алексис Санчез ќе игра за Интер а биде третиот најпалтен фудбалер на Манчестер јунајтед.

Поголема плата од него имаат само Пол Погба (околу 290.000 фунти неделно) и Антони Марсијал (250.000 фунти неделно).

Се најавуваше дека Давид Де Хеа ќе стави потпис на нов договор со плата од 350.000 фунти неделно, но официјално соопштение се уште нема пристигнато, па Шпанецот со 200.000 фунти неделно сега за сега ќе остане зад Алексис Санчез на листата.

Македонија во НАТО е заслуга на сите политички партии од  осамостојувањето на земјата, а не само ДУИ.

повеќе

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе