Смета дека Аргентинецот назадувал

Алегри: Дибала едно време почна да лета во облаци, мислеше дека е новиот Меси

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри вели дека Пауло Дибала мора да биде оној стариот доколку сака да го прикаже најдоброто од себе и смета дека Аргентинецот назадувал поради споредбите со Лео Меси.

По седум години во Јувентус, Пауло Дибала ова лето ќе замине од Торино откако „старата дама“ реши да не му го продолжи договорот, потег кој предизвика лавина на реакции.

Во разговор со ДАЗН, Макс Алегри смета дека Аргентинецот назадувал поради споредбите со Лео Меси.

„Пауло мора да биде оној стариот, имаше период кога почна да лета во облаци поради споредбите со Лео Меси. Еден фудбалер не треба да имитира или да мисли дека е ист како друг фудбалер, секој треба да игра на свој начин“ – вели тренерот на Јувентус.

„Дибала има уште многу да понуди бидејќи располага со извонредни технички квалитети, се работи за навистина добар фудбалер, но мора да се фокусира на сопствените физички и технички квалитети“.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе