На крај размени и дрес со Португалецот

Албанецот Узуни се погрижи цел свет да го дознае, прослави во стилот на Роналдо пред очите на ЦР7 (ФОТО)

Албанецот Мирто Узуни е хит на социјалните мрежи откако постигна гол против Јувентус и прослави во стилот на Кристијано Роналдо токму пред очите на ЦР7.

Мирто Узини веројатно цел живот ќе памети мечот во Торино, вечерва тој постигна гол против Јувентус за водство на Ференцварош од 0-1 и се упати кон корнер знаменцето за прослава во стилот на Кристијано Роналдо токму пред очите на ЦР7.

Очигледно Португалецот му е голем идол, па по крајот на натпреварот тој побара и доби дрес од напаѓачот.  Неговиот потег стана хит на социјалните мрежи, па Албанецот добро се прослави.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе