Македонскиот фудбалер се пресели во Саудиска Арабија

Ал Ахли со специјално видео го најави трансферот на Алиоски (ВИДЕО)

Веќе нема дилеми, Езгјан Алиоски е нов фудбалер на Ал Ахли, клубот со специјално видео го најави неговиот ангажман. 

Ал Ахли денеска го потврди трансферот на Езгјан Алиоски кој во тој клуб пристигнува како голема ѕвезда.
 
Се шпекулира дека платата на Алиоски ќе биде 2,5 милиони евра годишно плус бонус за потпис.
 
Погледнете како Алиоски беше најавен:

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе