Македонскиот фудбалер се пресели во Саудиска Арабија

Ал Ахли со специјално видео го најави трансферот на Алиоски (ВИДЕО)

Веќе нема дилеми, Езгјан Алиоски е нов фудбалер на Ал Ахли, клубот со специјално видео го најави неговиот ангажман. 

Ал Ахли денеска го потврди трансферот на Езгјан Алиоски кој во тој клуб пристигнува како голема ѕвезда.
 
Се шпекулира дека платата на Алиоски ќе биде 2,5 милиони евра годишно плус бонус за потпис.
 
Погледнете како Алиоски беше најавен:

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе