Македонскиот фудбалер се пресели во Саудиска Арабија

Ал Ахли со специјално видео го најави трансферот на Алиоски (ВИДЕО)

Веќе нема дилеми, Езгјан Алиоски е нов фудбалер на Ал Ахли, клубот со специјално видео го најави неговиот ангажман. 

Ал Ахли денеска го потврди трансферот на Езгјан Алиоски кој во тој клуб пристигнува како голема ѕвезда.
 
Се шпекулира дека платата на Алиоски ќе биде 2,5 милиони евра годишно плус бонус за потпис.
 
Погледнете како Алиоски беше најавен:

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе