Нов пресврт во ситуацијата на македонскиот фудбалер

Ал Ахли се предомисли, Алиоски потпишува за клубот од Саудиска Арабија

Езгјан Алиоски синоќа им кажа збогум на фановите на Лидс, а наскоро се очекува да го комплетира трансферот во Ал Ахли од Саудиска Арабија. 

Ал Ахли и Алиоски имаа постигнато договор, но потоа стигна информација дека зделката е стопирана откако Македонецот побарал повеќе пари.
 
Сепак, новите информации се дека Ал Ахли сепак ги прифатил барањата на Алиоски и трансферот наскоро ќе биде комплетиран.
 
Под објавата на Алиоски со збогувањето од Лидс, многу навивачи на Ал Ахли веќе му посакуваа добредојде на македонскиот играч.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе